Bize katıl,

Konsepti Güncel Tut!

Site
hakkında

Yanlış Konsept Hakkında

konsepti yanlış anladık...

 Ivır zıvır ne varsa anısı var diye saklayıp, çekmecelere odalara sığamayan ben, şimdi de bunu sanal ortamda yapıyorum. Bunu 2010'dan beri yapıyorum. Şu ana kadar olanları derleyip toparlayıp bir yerlerde stokladım. Onlar artık bende saklı. Ama bir şeyleri de toparlama, anlatma, sorgulama ihtiyacı dinmiyor. Biraz da girişimci bir ruhla bu işe girmenin vakti gelmiş idi. Bilirsiniz Y kuşağına "kayıp nesil" de deniyor. Biz beyaz yakalı olmayı pek beceremedik. Erkenden bezdik. (Sizin de bezdiğinizi biliyoruz Y kuşağının diğer fertleri.) Böyle bir hava almaya dışarı atarız ya kendimizi, şöyle bir oh deriz. İşte o üç kuruş para için on araba laf işitip galonluk stresler tüketirken, e biraz da kendimiz için üretelim diye düşünerek, buraya oh demeye geldik.  Bu, konsepti olmayan bir dergi gibi bir şey, bir anı koleksiyonu. Ama zaten mottosu; "konsepti yanlış anladık." Bu sistemin, hayatın, insanların konseptini hep yanlış anladık. Sen de öyleyim diyorsan, biraz takıl, mutlaka sana göre bir şeyler de vardır! 

Hakkımızda

Ozan Akbaş

konsepter

Ankara'dan severek ayrılıp sektörün peşine İstanbul'a koşan bir mimar. Sanatı ve tasarımı çok seviyor, kurumsal hayattan ilk fırsatta sıyrılıp kendi yolunu çizmeye çalışırken üçüncü dalga 'freelance' çalışılan cafelerin müdavimi bir mimar/grafik tasarımcı oldu. Gitar çalıyor, keman çalıyor, geziyor, kaydediyor, paylaşıyor. Tipik bir Y kuşağı numunesi. Çalışmak için yaşamıyor, yaşamak için çalışıyor. 

info@yanliskonsept.com

Zerrin Zafer

konsepter

10.05.1980 Ankara doğumlu, bekâr bir annedir. Öğretmenlik mesleğini senelerce severek yapmış fakat kendisine “idareci” diyen birçok insan çobanının egosantrik dalavereleriyle yüzyüze kaldıktan sonra bohçayı, yamalamaya değil nanoteknolojiyle yeniden yaratmaya karar vermiştir. Sanata olan ezelî ve edebî ilgisi de bu şekilde vukû bulmuş ve “yazma” eylemi ile birlikte resim, müzik, fotoğraf ve dijital tasarıma yönelmiştir. Ona sorarsanız dünyayı renk, ses, koku, tad ve dokunma duyularının niteliksel gelişimi kurtaracaktır. Binyıllardır gözlendiği gibi bilimden önce felsefe, felsefeden önce de muhteşem bir sanat vardır.  İnsanı hayvandan Zerrin’i kitle üyeliğinden ayıran şey ise şimdilik ‘yazmak’ gibi görünmektedir. Kişisel gelişimi için kendi gibileri yazar, kendi gibi olmayanları da manyakça bir merakla okur. 

info@yanliskonsept.com

heavenskite

konsepter

Henüz hayata adapte olup yolunu bulamamış bir psikolog, aile danışmanı. Çevresindeki insanları, kitaplardaki kahramanları anlamaya çalışırken kendini anlayamamaktan muzdarip. Okur, yazar, çizer, gezer, fotoğraf çeker, flüt çalar. Yaşatmanın, yaşamaktan; deneyimin, öğretiden daha değerli olduğuna inanır.

info@yanliskonsept.com

Bahar Genç

konsepter

Biraz dağınık, deli dolu; nefesi aşka karışmış... Sadece kendi.

info@yanliskonsept.com

Please reload

BİZE ULAŞIN

Görüş ve Önerileriniz İçin 

Gönderdiğiniz için teşekkür ederiz!