• Ece Bilgiç

Youtube’da Takip Edilesi Yemek Kanalları


Hepimiz artık belki de okumaktan çok izlemeyi seviyoruz. Bunu her ne kadar kişisel olarak eleştirsem de bazı şeyleri de izlemesi okumasından daha keyifli kabul ediyorum. Mesela yemek tarifi okumaktansa yemek videosu izlemek çok daha eğlenceli. Son zamanlarda kendi zevkimize göre şahane 3 kanal bulduk, önermeden geçemedik. Hepsinin altına da birer favori video attık. İyi seyirler!

 

1. Almazan Kitchen

Sadece yemek değil doğa tutkunlarını da tatmin edeceğine inandığım ilk kanal Almazan Kitchen. Doğayla kucaklaşan bir ortamda, odun ateşinde, organik el yapımı malzemelerle yemek yapıyorlar. Almazan Kitchen bu alanda bir ilk! Sessizce yapılan yemek ve doğa sizi rahatlatırken bir yandan da yapılan yemeğin etkisiyle tam anlamıyla ‘foodporn’ deneyimi yaşatıyor. 1.3 milyon takipçisi olan kanaldaki videolar Sırbistan’da geçiyor.

 

2. Emir Yargın’la Çakal Lezzetler

Kanalın tanıtımını direk kanaldan alıntılıyorum: “Emir Yargın'la Çakal Lezzetler, elektronik müzik sanatçısı Emir Yargın'ın müzikten sonra en çok vakit ayırdığı aktivite olan yemek yapmakla ilgili kendi uydurduğu formülleri biriktirdiği ve paylaştığı bir Youtube kanalıdır. Bu kanal size yemek yapmayı öğretmez ama yemek fikirleri verir. Siz de bir gün kendinizi, çakal lezzetler tariflerini evde denerken bulacaksınız. Her yemek tarifinde en az 1 çakallık sözü veren Çakal Lezzetler kanalına hoş geldiniz!” 60 bin abonesi olan bu kanalda sınırsız eğlence ve çakallık vadediyoruz.

 

3. J. Kenji Lopez-Alt

Doğada ateşte yapılan yemekler ve tarifleri eğlenceli hale getiren Emir’den sonra mutfağa geri dönüp biraz daha ciddi yemek tarifleri ve teknikleri öğrenmek istiyorsanız tam size göre bir kanal! Kenji’nin ‘headcam’ i sayesinde onun gözünden onun yemeklerini yapıyormuşçasına izleyebilirsiniz. Sadece 121 bin abonesi olan bu kanalı önce siz keşfedin!

 

Bonus: Worth It

Bir yemek kanalı değil belki ama şimdiye kadar yapılmış en iyi playlist olabilir (tabi yemek anlamında). BuzzFeedVideo kanalının üretimi olan bu seride iki arkadaş ve onların peşini asla bırakmayan ses ve görüntü teknisyenleri Amerika’nın dört bir yanını gezerek bir yemeği 3 farklı bütçede tüketerek yorumluyorlar. 54 video ve toplam 20 milyon izlenmeyle mutlaka izlenmeye değer!


304 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör