• ozanakbas

Eviniz İçin 4 Yer Kazandıran Çözüm


1. Niş.

Küçük bir raf, pişirme alanınızın yakınında sık kullanılan eşyaları bulundurmak anlamında efektif sonuçlar doğurabilir. (Yağlar ve daha az kullanılan baharatlar ısıdan uzakta depolanırsa daha uzun süre kullanılır.) Burada girinti yapan bir niş eşyaların yakınınızda ancak tezgahın dışında kalmasına yardımcı olur.

2. Çekmeli Tezgah.

Biraz daha fazla tezgah alanı kazanmak için, tasarıma kullanımda değilken temizlenip kaldırılabilecek ve ihtiyaç anında geri çekilebilecek bir ahşap kasap bloğu eklenebilir.

3. Sürgü Kapı.

Bu banyo yenilemesinde, içeriye doğru açılan bir kapının çıkarılması ve sürgülü bir kapı ile değiştirilmesi, değerli alanların serbest kalmasını sağlamış. Dahası, bu yeni kapı çözümüyle, banyoya erişim sağlayan açıklık da daha büyük hale getirilebilmiş.

4. Tavan Kancaları ve Askı Levhası.

Yemek yapmayı seven ve mutfağı sık kullanan aileler için efektif bir çözüm. Eşyaları için depolama alanını en üst düzeye çıkarmak ve onları yakınlarda tutmak için, spatula ve kaşıklar gibi şeyleri taşıyan kancalarla bir askı levhası mutfakta pratiklik sağlayabilir. Bunun dışında, tavaları da hazırda tutmak için pencere üzerine, ya da mutfakta erişimi kolay, dolaşıma engel olmayacak herhangi bir yüksek noktaya çelik yatay elemanlardan oluşan bir raf takarak, hem rafı kullanabilir, hem de rafın demirlerine asılacak kancalarla, tavaları muhafaza edebilirsiniz.

Yazının orijinaline Mimari Tasarım Ofisi Yağmur Proje'nin işletmekte olduğu blogda ulaşabilirsiniz.

#mimar #dekorasyon #mimarlık #içmimarlık #tasarım #tasarımfikirleri #çözüm #niş #sürgükapı #mimari #içmekan #mekan #trend

25 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör