• ozanakbas

2019 Kış İç Mekan Trendleri

2019’un son çeyreğini de tamamlayıp kışı iyiden iyiye hissetmeye başladığımız şu günlerde iç mekânlarda hangi minik dokunuşlar popüler olmaya başladı sorusunun cevabını arayalım istedim. Şu aralar evlerinde yenileme, dekorasyon ya da küçük dokunuşlar düşünenler varsa bu yazı onlar için aranan kaynak.


Oldukça uygun bütçelere, yaşadığınız ya da çalıştığınız alanlarda, içinizi ısıtacak değişimler yaratabilirsiniz. Bu yazıda, 2019 kışının iç mekanlara getirdiği üç ‘trend’den bahsederek bir ilham kaynağı sunmak istedim.


Her Zaman “Cosy” Bir Dokunuş: Lambader

Bu yıl daha başka birçok tasarım bloğunda da görmüş olabilirsiniz, lambader kendine artık daha çok yer buluyor. İç mekân tasarımında, doğru aydınlatmanın neredeyse tasarımın en önemli yönü olduğunu söyleyebiliriz. Ambiyans tipi aydınlatma sağlayan lambaderler ise uygun bütçelerle kaliteli mekanlar yaratmaya yardım ediyor.

Kadife Dokular

Birçok giyim zincirinin “Home” pazarına da genişlemeye başladığı bu günlerde, değişik renk ve dokularda kırlentlerle bir koltuğun görünümünü baştan yaratabilirsiniz. 2019 kışında kumaş dokularında kadife öne çıkıyor.Source: https://www2.hm.com/en_us/productpage.0647638009.html

Geniş Sehpalar

Trendleri biraz araştırıp takip ettiğimizde, bütün ipuçları insanların biraz oturup güzel bir kahve eşliğinde sohbet edebileceği mekanlar arayışında olduğunu gösteriyor sanki. Kadife minderler ve iyi aydınlatılmış bir ambiyansta yaşam alanlarına minimal ama masif ve geniş sehpalar eklemek 2019 Kışı için bütüncül bir konsept ortaya koyacaktır.

Source: https://loaf.com/products/parker-coffee-table
10 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör