• ozanakbas

Modada 50'lerden 2019'a Transfer Olan 7 Erkek Saç Modeli

Güncelleme tarihi: 6 May 2020


Bir saç kesim değişiminin görünümde ne kadar çok şey değiştirdiğini hepimiz biliyoruz sanırım. Hatta saç değişimi ya da kullandığı saç kesim stiliyle kitleleri peşinden sürükleyen (herkesin aynı tip kesime koşmasına neden olan) çok ünlü var. Her on yılda birisi çıkıp saç endüstrisine yön veriyor diyebiliriz. Hatta bu isimlerden bazıları o kadar güçlü karizma etkileri yaratmış ki, ortalığı kasıp kavurdukları 20. yüzyıl ortalarından ta bugüne kadar bir trendsetter'lık elde etmişler. James Dean ve Frank Sinatra bu isimlerden iki tanesi.


Bu arada yazılı anlatım yerine sözlü anlatımı tercih edenler için şuraya YouTube kanalına yüklediğim video versiyonunu da bırakıyorum :)


Sizler için 2019'da sık rastlayabileceğimiz ve gözlere hitap edeceğini düşündüğümüz 7 erkek saç modelini derledik.

1 | Asla demode olmayacak stil: Ivy League Tipi Kesim

Princeton saç kesimi veya Harvard kesimi olarak da bilinen Ivy League saç kesimi, klasik üst kesim ve kısa yan kısmının bir kombinasyonudur. Ivy League'in saç modeli yanlarda ve üstte kısa bir kesim ile başlar, ancak bir farklılık olarak, ön saçları yana tarayabilecek kadar uzun tutar. Yani berbere gidip "abi kısaltalım ama önleri kaldırıyorum" deyince yapılan saç işte :) her yıl olduğu gibi bu yıl da görmekten keyif alınacak uslu bir model.

2 | Asi ve Karizmatik: Pompadour

Özellikle 2014'te patlayan bu saç modeli aslında çok daha öncelere dayanıyor. Elvis Presley desem yeterli olur sanırım? Pompadour ismini Kral Louis'in metresi Madame de Pompadour'un saç stilinden alıyor. Üstte oldukça gösterişli bir dağınıklık yakalanırken yanlarla bariz bir ayrım da görülmüyor bu modelde.

3 | İnek Yalamış Tipi: Greasy

Saç modeli bir nedenden dolayı kasıtlı olarak “yağlı” olarak adlandırılmıştır; Başlıca özelliği aslında ıslak görünüyor olması tabii. Yağlı saç modeli saçın kendi özelliğinden kaynaklı olarak böyle değil, görüntüyü yakalamak amaçlı bazı ürünlerle elde edilen bir görüntü. Aslında hassas bir model, eğer başarılırsa yağmurda ıslanmış ve yine de havalı kalmış bir erkek olabilirsiniz, fakat olmazsa fena çünkü gerçekten yağlı sanılabilir.

4 | Kurumsal bir yerebakanyürekyakan Tipi: Side Part

Erkeklerde sidepart saç kesimi, tarihteki en şık ve klasik saç stillerinden biridir. Diğer gösterişli ve özgün kesimlerden farklı olarak, sidepart kesimin asla modası geçmiyor. Yandan bölünmüş saç stilleri modaya uygun, çok yönlü ve stil vermek açısından kolay olduğu için ünlülerin ve iş adamlarının sık tercih ettiği bir model.

5 | Nizami ve disiplinli bir badboy, kısa ve şık model: Short and Sleek

Frank Sinatra'ya benzeme potansiyeliniz, bir miktar Caz müziği eşliğinde, şık bir takım elbise ve şapka taktığınızda ve bu saç modelini kullandığınızda oldukça artacak :) Bu tam olarak side part ile aynı değildir; saçınızı tam olarak üst ile yanın birleştiği çizgide ayırmayın, onun yerine üste daha yakın bir noktada ayırın ve tarayın.

6| Klassik Retro, Hacimli ve Yüksek: Thick and High

James Dean diyoruz ve susuyoruz. Kot, beyaz t-shirt siyah deri ceket tarzı bir adamsanız bu saç tipi sizin tipiniz!

7 | Polo Yaka Kot Pantolon: Quiff

Yine zamana yenilmeyen ve yine James Dean'den ilhamını alan bir saç modeli... Erkeklerin en havalı ve en çekici göründüğü kısa saç modeli quiff saçlar olacak muhtemelen. Saçınıza güzel bakabilecekseniz, yumuşak ve canlı kalmasını sağlayabilecekseniz, hiç düşünmeden bu saç tipine geçin, kafalar rahat etsin (iki anlamda da;) Benimki şu an bu modelden ;)

Fark ettiyseniz Man Bun'dan bahsetmedik :) Uzun erkek saç modellerinden uzaklaşılıyor yavaştan arkadaşlar. 50'lilerin klasik retro, uslu ve düzgün ama asi ve munzur erkek modelleri revaçta. Siz hangisini beğendiniz?

#saç #mode #model #erkek #saçkesimi #berber #modern #jamesdean #bradpitt #davidbeckham #manshair #hair #saçkesimi #saçtipi #quiff #pomadour #elvispresley

415 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör