• Ahmet Kılıç

Tamamı Ahşaptan Oluşturulan Pavyon


Yunan tasarım firması K-studio, Yunanistan’ın Costa Navarino plajındaki Barbouni Restaurant’ı ahşabın çok yönlü doğasının avantajını kullanarak tasarladı. Yapı, yüksek bir gelgit sırasında okyanusun yapı altına sızmasını sağlayan, düzenli bir yükseltici ızgara oluşturan ağır ahşap kütükler ve iskeleler ile başlıyor. Yapının mutfak, depo ve banyo alanları da dahil olmak üzere diğer kaplı alanları toprağa sokulan ve yerleşen bir tasarım davranışı sergiliyor. Dikey ahşap panjurlarla kaplanmış olan kapalı alanlar, bina boyunca görüldüğü gibi malzemenin tekrarlanan ritmini sürdürüyor. Halka açık oturma alanı ise yapının okyanus tarafındaki açık bir alana yerleştirilmiş.

Makalenin Orijinaline Türkiye'de lamine ve laminat parke alanında büyük işlere imza atmış, kaliteli ve dayanıklı ürünleriyle mimari camiada öncelikli parke markalarından biri olmayı başarmış DesignFloor'un ahşap, tasarım ve doğa üzerine yürütmekte olduğu blogundan ulaşabilirsiniz.

Link için TIKLAYIN!

#designfloor #tasarım #ahşap #mimarlık #pavyon #pavillion #wooden #material #laminate #parke #parkeyedair #üstündehayatvar #DF #wwwdfcomtr

24 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör