• zerzaf

Başka bir göç

Yolunda gitseydi her şey, başka yola sapar mıydık? Başka şehre, başka işe, başka eşe, başka yönteme, başka sisteme, başka gezegene, başka aleme... Başkalaşır mıydık bir civcive, kurbağaya, kelebeğe?... Çiçekce patlar mıydık? Doğar mıydık?

Ya doğmasaydık!?... Tanır mıydık başkalaşımlar olmasaydı seni? Sen tanır mıydın bizi? Yolunda olsaydı her şey, çarpışır mıydık? Yollar, kesişir miydi hepsi paralel gitseydi? Her şey düzgün, her şey dosdoğru; her şey, her şey gibi olsaydı, görebilir miydik birbirimizi?


Yokluk, varlığa gelir miydi yolundan sapmasaydı? Yolumuzu bulsaydık, kaygımız olmasaydı, varolur muyduk? Herhangi bir şey olmak, diğer bir şey gibi olmamak değil midir?

Her an başka bir an gibi olsaydı, değişmeseydi, büyüyebilir miydik? Sonraki an' ın, şimdiki an gibi olmasını arzulasaydık, yerleşik kalsaydık herhangi bir an' da, zaman akar mıydı? Yaşar mıydık?


Göçmeler benzeseydi birbirine adımız olur muydu? Göçer miydik başka bir alana, burada tamam olsaydık? Adımız, şanımız, kanımız, sanımız derken, yarımız...


31 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör