• ozanakbas

İstanbul'da Çalışmak İçin Uygun Cafeler


Freelancerlar, öğrenciler, iş sahipleri, çalışma grupları...

Bu yazı tam da sizin için!

Evde çalışırken uykum geliyor, bunalıyorum, arada insan değişiklik istiyor falan diyorsanız, bu yazı serisi imdadınıza yetişecek demektir!

Çalışırken önemli olduğunu düşündüğüm 5 kriter üzerinden Nişantaşı'nda 5 mekanı analiz ettim. Böylece gitmeden tam olarak hangi koşullarda çalışabileceğinizi anlayabileceksiniz :)

Bu kriterler:

1- Priz

2 - Sigara Kullanımı

3 - WiFi

4 - Atmosfer

5 - Servis

Hazırsanız başlıyoruz.

Gravité $$$

1-Neredeyse her masada priz erişimi var diyebilirim, bu anlamda bir sorun yaşanmayacaktır.

2-Hem iç, hem dış mekanı var. Dış mekandaki masaların üzerinde kışın ısıtıcı, yazın pervane var.

3-Var.

4-Sade ama sıcak bir tasarım. Detayların düşünüldüğü güzel bir ortam.

5-Son derece güleryüzlü ve samimi çalışanlar. Güzel kahve. Mekan sahibi son derece arkadaş canlısı ve medeni bir hanımefendi :)

Federal $$$$

1- Priz erişimi biraz sıkıntılı. Dış mekanda köşe masalar ulaşabiliyor fakat genelde dolu oluyor. İçerde de yine köşelerde mevcut.

2-Dış mekanı var. Genelde yer olmuyor ama.

3- wispotter erişimiyle giriş sağlayabilirsiniz.

4- Aslında tasarım güzel, fakat ana dolaşım hattı biraz kalabalık genelde. Bu da biraz ayaküstülük hissi yaratıyor. İç mekanda oturacaksanız en dipteki pencerenin önünde sempatik bir masa alanı var. Bir iki basamak yüksekte kalıyor ve mekanın yoğunluğundan biraz koparıyor. Bu masalarda prizler de mevcut.

5-Hızlı ve lezzetli servis. Biraz tuzlu sadece. İçecekler de genel ortalamanın üzerinde. Fakat özellikle yazın her halükarda gidip bir cold brew deneyebilirsiniz. Çok başarılı hazırlıyorlar. Ayrıca fiyat/performans olarak iyi ve saat başı sipariş vermeniz için sizi rahatsız etmiyorlar.

Borderline $$$

1-Prizler yeterli miktarda var.

2- Dış mekanı var fakat küçük bir ön teras şeklinde. Daha ziyade giriş verandası gibi, pek çalışmalık bir alan değil. Hele kışın hiç değil.

3-wifi var fakat bir keresinde giriş yapamadığımda mekan sahibi olduğunu düşündüğüm biri kapasite dolmuştur demişti. Biraz tatsız bir tarzda konuştu gibi hissettim. Sonuçta çalışmaya geldiysem ve kapasite dolduysa (bu arada iki kişiydik ve diğer arkadaş bağlanmıştı) bu bana git demek gibi bir şey bence :) ama sonraki gidişlerimde bağlandım hep.

4- Biraz küçük bir alanı var, fakat içeride arkalarda kalan masalarda rahatça kurulabilirsiniz.

5-Kesinlikle özgün bir menü ve lezzetli içecekler!