• ozanakbas

İstanbul'da Çalışmak İçin Uygun Cafeler


Freelancerlar, öğrenciler, iş sahipleri, çalışma grupları...

Bu yazı tam da sizin için!

Evde çalışırken uykum geliyor, bunalıyorum, arada insan değişiklik istiyor falan diyorsanız, bu yazı serisi imdadınıza yetişecek demektir!

Çalışırken önemli olduğunu düşündüğüm 5 kriter üzerinden Nişantaşı'nda 5 mekanı analiz ettim. Böylece gitmeden tam olarak hangi koşullarda çalışabileceğinizi anlayabileceksiniz :)

Bu kriterler:

1- Priz

2 - Sigara Kullanımı

3 - WiFi

4 - Atmosfer

5 - Servis

Hazırsanız başlıyoruz.

Gravité $$$

1-Neredeyse her masada priz erişimi var diyebilirim, bu anlamda bir sorun yaşanmayacaktır.

2-Hem iç, hem dış mekanı var. Dış mekandaki masaların üzerinde kışın ısıtıcı, yazın pervane var.

3-Var.

4-Sade ama sıcak bir tasarım. Detayların düşünüldüğü güzel bir ortam.

5-Son derece güleryüzlü ve samimi çalışanlar. Güzel kahve. Mekan sahibi son derece arkadaş canlısı ve medeni bir hanımefendi :)

Federal $$$$

1- Priz erişimi biraz sıkıntılı. Dış mekanda köşe masalar ulaşabiliyor fakat genelde dolu oluyor. İçerde de yine köşelerde mevcut.

2-Dış mekanı var. Genelde yer olmuyor ama.

3- wispotter erişimiyle giriş sağlayabilirsiniz.

4- Aslında tasarım güzel, fakat ana dolaşım hattı biraz kalabalık genelde. Bu da biraz ayaküstülük hissi yaratıyor. İç mekanda oturacaksanız en dipteki pencerenin önünde sempatik bir masa alanı var. Bir iki basamak yüksekte kalıyor ve mekanın yoğunluğundan biraz koparıyor. Bu masalarda prizler de mevcut.

5-Hızlı ve lezzetli servis. Biraz tuzlu sadece. İçecekler de genel ortalamanın üzerinde. Fakat özellikle yazın her halükarda gidip bir cold brew deneyebilirsiniz. Çok başarılı hazırlıyorlar. Ayrıca fiyat/performans olarak iyi ve saat başı sipariş vermeniz için sizi rahatsız etmiyorlar.

Borderline $$$

1-Prizler yeterli miktarda var.

2- Dış mekanı var fakat küçük bir ön teras şeklinde. Daha ziyade giriş verandası gibi, pek çalışmalık bir alan değil. Hele kışın hiç değil.

3-wifi var fakat bir keresinde giriş yapamadığımda mekan sahibi olduğunu düşündüğüm biri kapasite dolmuştur demişti. Biraz tatsız bir tarzda konuştu gibi hissettim. Sonuçta çalışmaya geldiysem ve kapasite dolduysa (bu arada iki kişiydik ve diğer arkadaş bağlanmıştı) bu bana git demek gibi bir şey bence :) ama sonraki gidişlerimde bağlandım hep.

4- Biraz küçük bir alanı var, fakat içeride arkalarda kalan masalarda rahatça kurulabilirsiniz.

5-Kesinlikle özgün bir menü ve lezzetli içecekler!

Mamut $$

1-2- Dışarısı L şeklinde uzun ince bir koridor gibi. Burada L'nin köşe yaptığı noktalarda prizler var. Tek başına çalışmak için gayet uygun bence. Bir de dışarda en dip var, orası bu mekanın en uygun çalışma alanı (sigara içenler için söylüyorum tabii :) ) Burayı özel kılan faktör benim için demleme çay servisi olması. İlk 3 saydığım mekanda çay servisi pek var denemez. Fancy demliklerde gelen earl grey safsatası var ne yazık ki. Bu da halis mulis çay seven benim gibiler için gereksiz bir pahalılık ve iticilikte açıkçası. Kahve insanıyım diyorsanız ilk 3ü okey. Fakat çay için son 2 seçenek daha makul arkadaşlar. Ha ama gravitede kahbaltı yanına demleme çay veriyorlar onu da ekleyeyim.

3-Var

4- Özellikle yazın teras alanında oturursanız trabzan kenarında, çok keyifli oluyor. Görece daha sakin bir sokak çünkü ve gölgede kalıyor, bu durum da temiz ve huzurlu bir hissiyat yaratıyor.

5-İnce belli demleme çay var!!! :) Biraz under-staff durumu var gibi ama çok dert olmuyor.

Voi $$

1- Var ama mekan genelindeki durumundan çok emin değilim.

2- Var fakat içeride çalışması çok çok daha keyifli ve verimli olacaktır.

3-Var

4-İçerisinin tasarımı çok keyifli, bitkiler, bölmeler, koltuklar vs. başarılı.

5-Sandviçleri çok lezzetli, hani tüm gün takılayım arada bir şeyler de atıştırırım derseniz burası en uygunu bence, diğer saydığım mekanlar yiyecek anlamında çok zengin değil. Daha doğrusu Federal'in menüsünde ana yemekler de var fakat fiyatları biraz fancy restaurant skalasında kalıyor. Fazla freelancer friendly değil yani. Burası o anlamda daha uygun derim.

Sizin çalışmayı tercih ettiğiniz mekanlar var mı bunlar dışında?

Varsa öğrenmek isteriz!

#nişantaşı #cafe #mekan #freelance #freelancer #çalışmak #restaurant #kahve #çay #coffee #mamut #gravite #federal #voi #borderline

203 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör