• ozanakbas

Covid19 Salgınına Dair 10 Etkileyici İlüstrasyon

Yaşamakta olduğumuz günleri kelimelerle ifade etmek zor. Aslında "geliyorum" dediyse de zamanında çoğumuz pek duymadık gelmekte olanı. Çok kısa bir zamanda, hayatların kurtulması için, hızlı ve etkili bir şekilde, farkındalık uyandırmak gerekti. Güçlü etkiler uyandırmada görsel, yazınsal olandan her zaman daha güçlü olmuştur.


Dünyayı dize getiren covid19 salgınıyla ilgili çarpıcı ve etkili bazı görselleştirmeleri sizler için derledim."Şimdi her zamankinden daha fazla, 'biz' diye düşünün, 'ben' diye değil."Amerikan kapitalizminin yükseldiği on yılların reklam dilinde, "Geri dur, Jack!" diyor dukecannon. "Yüksek sesle konuşup, havada yumruk tokuşturun" diye ekliyor. İletişim kurmak için dip dibe olmak gerekmediğini hep beraber öğreniyoruz sanırım, değil mi?


Farklı etkinlikler için farklı pijamalar, gündüz pijaması, gece pijaması TV izleme pijaması...


-Hey kendini topla!

+Ha ha tamamdır


"Bütün günü herhangi bir insanla etkileşim kurmadan geçirdim."


Kendi kendine geçirilen bir günün özeti.


Markalar, sağlık, ekonomi, izdiham, zengin ayrıcalıkları.... Ne dersiniz? Bu anahtar kelimelerle ne çok tartışma konusu bulunur değil mi? İnsanoğlu bu sınavdan neleri öğrenerek çıkacak bakalım...


Biraz da vatanımızdan örneklere bakalım. Sedat Girgin'in büyüleyici görsel çalışması. #evdekal #stayhomeGrafik kendini anlatıyor sanki. #evdekal #stayhome (yoksa ölebilirsin -ya da öldürebilirsin)
Favorimi sona sakladım. @turgaymutlay'dan sade ama etkili ve temiz bir çalışma. #evdekal #evdekalın #evdekalalım.
18 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör