• ozanakbas

Gerçekliği Kazandık Ama Düşleri Kaybettik #MondayMotivation

Yeni bir haftaya daha başladık. Pazartesilere motive başlamak çok zor. Her yerde de yapış yapış motivasyon cümleleri görmek tam aksine demotive etmeye başladı. O yüzden pazartesilere farkındalıkla ve mini sorgulamalarla başlamak, bir pazartesinin fıtratına daha uygun kanaatindeyim. Yani çivi çiviyi söksün arkadaşlar, üstüne gidelim varoluş sendromlarının her pazartesi hadi. .


Gibi uzun bir girizgahtan sonra, sadece çok azınızın okumaya devam etmiş olacağını bildiğim bu ikinci paragrafa başlıyorum 😂#niteliksizadam kitabında Robert Musil şöyle diyor:
"Gerçekliği kazandık ama düşleri kaybettik. Artık ağacın altına yatıp ayak başparmağıyla ikinci parmağın arasından göğe bakmıyoruz, yaratıyoruz; maharetli olmak mı istiyorsun, aç ve hayalperest olamazsın, biftek yiyip daima hareket etmen lazımdır. Eski ve işe yaramaz insanlık bir karınca yuvasının üstünde uyuyakalmış da uyandığında karıncalar kanına sızmış ve insanlık o günden beri şu tiksindirici hayvansı çalışkanlık hissinden silkinip kurtulma imkânı olmaksızın en muazzam eylemleri gerçekleştirmek zorunda kalmış gibi."

Ne dersiniz? Bu sözler 20.yüzyılın ilk yarısıdaki bir pencereden yazılmış. 21. yüzyılın ilk yarısında, biz hala 'gerçekliği kazandık' diyebiliyor muyuz? Buyurun sohbete. . Huzursuz şeyleri düşünmekten korkmadığınız ve büyümeye açık olduğunuz mutlu bir hafta dilerim herkese!#mondaymotivation #motivation #robertmusil #quote #alıntı #güzelsöz #kitap #okudumbitti #okumaönerisi #kitapkurdu #haftanınsözü #yanlışkonsept #konseptiyanlışanladık #motivasyon #pazartesi #günaydın

5 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör