• ozanakbas

#mondaymotivation - İz Bırakmak

İnsanoğlu ömründe ortalama 80,000 kişiyle etkileşime giriyor. Bazılarına dokunup geçiyoruz, bazılarında kalıcı izler bırakıyoruz. Uzay boşluğunda durmadan birbirine çarpan milyarlarca kütle her darbede şekil değiştiriyor, başka bir forma evriliyor. Deneyim dediğimiz şey karakterlerimizi şekillendirirken, her öğrendiğimiz yeni bilgide, her diyalogda, her hatada yeni bir ben doğuruyoruz.


.

Çok yorucu, ama bir o kadar da elzem. İnsan, insanın kanseri; insan insanın nefesi.

Uzayda size çarpan başka kütlelerle acı tat veren, kızgın bir ruhla yaşamaya başlayabilir, güveninizi kaybedebilir, canınız yanmasın diye başkalarının canını yakmayı tercih edebilirsiniz. Başkalarının size gelene kadar kaç kütleye çarpıp, neler yaşadığını bilmeden, onlar hakkında ahkâm kesmeyi de tercih edebilirsiniz. Yani içinizde taşıdığınız yüm negatif enerji için geçmişinizde yaşadığınız kötü kesişimleri suçlayabilir, başınıza gelenlerle hareketlerinizi aklamaya çalışabilirsiniz. Ama bununla da kendiniz hariç kimseyi kandıramazsınız.

.

İnsana değmeden yaşanmıyor, can refleksiyle bağırsanız da, canınız yansa da insansız bir hayat bulamayacaksınız. O zaman tüm bu kesişimlerde güzel izler bırakmayı hedefleyemez misiniz? Her insan 80,000 insana dokunuyorsa, bu dünyayı değiştirmek için yeterli değil midir?

.

#mondaymotivation'da bu hafta bir ruha dokunmak üzerine düşünelim. El sıkışmanın, sarılmanın eskisi kadar kolay ve mümkün olmadığı bu dönemde, bir ruha dokunmak ve güzel bir iz bırakmak belki de her zamankinden daha önemli. Peki zor mu? Sadece günaydın demek, ya da teşekkür etmek, ya da kırdığın bir insandan özür dilemek bile yeterli sanki... Hatta belki sadece birine gülümsemek.

.

Bu hafta güzel izler bırakmanız dileğiyle!

4 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör