• ozanakbas

Sevgililer Günü'ne Nasıl Baktığınıza Göre Düşünülmüş Hediye Önerileri


Evet, bu konu ben kendimi bildim bileli tartışılan, zıtlaşılan, ortalığı kızdıran bir konu malum. Kimisi tontiş sevgilettasına kırmızı kalp şeklinde kutular almayı seviyor, kimisi tamamen görmezden gelmeyi tercih ediyor. Bir de sevgilinizle hangi statüde olduğunuz da bir parametre tabii. Dolayısıyla her ilişkiyi aynıymış kabul edip, aynı beklentileri dayatan normatif bir sevgililer gününe şahsım adına ben de karşı olmakla birlikte, sevgi ve sevmeyi içeren her şeye de sonuna kadar kapılarımızı açtığımızdan tamamen es geçmek istemedim bu konsepti de.

Çünkü herkese göre bir başkasının sevgililer günü konsepti "konsepti yanlış anlamış" olarak değerlendiriliyor olabilir. Farklı tip ilişkiler ve ideolojiler için farklı hediye önerilerimiz için kaydırınız sizi küçük sevgi pıtırcıkları!

Bunun videosunu da çektik, kanala yükledik, ona da bir göz atabilirsinizzz! ;)

Vee yazımız:

1 - Daha Yeni Tanıştık abi, alsam bir türlü almasam bir türlü

E yani aslında birinden hoşlaşmışsanız ve sevgililer gününde de bir şey yapacak noktada değiliz diyorsanız yine de o hoşlantıya denk gelecek minik bir jest iş görür gibi. Hani göz korkutacak dev bir hareket değilse de bir saksı çiçeği, ya da o akşam pizza yemeye götürmek ya da şirin bir kart yazmak mantıklı olabilir. Şöyle düşünün, bu kişi (düşük bir ihtimal tamam ama) the one ise o kart yıllar sonra çok kıymetli bir anıya dönüşecektir :) Ama bu minik ihtimale tutunup gidip beyaz eşya falan hediye etmeyin yine de!

2 - BFF

Bros before Hoes ya da Sisters before Misters ya da bffs before bfs/gfs diyoruz her zaman! Yani arkadaşlar, flörtlerden önce gelir. Bu mottoyu sakın unutmayın. Dolayısıyla bekar arkadaşlar da minik sürprilerle en yakınındaki cefakar çilekeş dostlarını sevindirebilir ;) Bunun için öneriler, Güzel bir mum, iki kişilik spa günü (grupanyadan tabii eheh) ya da bir kişisel bakım ürünü (cinsiyete ya da zevklere uygun) olabilir.

3 - Yeni Evli, Yeni Çocuklu

Evlilik aşkı öldürür derler. Belki de artık sevgili miyiz canım, bizden geçti kafasına girilmiş olabilir belki de. Fakat girilmesin beyler kadınlar. Beraber yaşadığınız yuvaya eklenecek bir detay hem aşkı diri tutar hem de göze hitap eder gibi. Bir aksesuar, kırlent bile olabilir, örtü, battaniye. Ya da yemek yapmalık bir sepet(sonuçta zaten eve alışverş yapılıyor, minik bir süslemeyle şakalı bir kotarma olabilir bu. Ya da belki, biraz da "teklifli" bir hediye de olabilir aşkın ateşi sönmesin diye. Bir yatak odası nesnesi diyelim herhangi bir şey, çok da detaya gerek yok.

4 - Uzak Mesafe

Ah ahh.. Sevgiler mesafelere yenilmez derler ama biliriz çok zor. Bu yavrucaklar hayatın koşturmacasında ilişkide ek mesaiye kalanlardan, işleri de çok zor. Ama hediye düşünenler için de konsept olarak daha kolay :) Eve/işe gönderim sepetler, çikolatalar, kurabiyeler, çiçekler, tatlılar gayet yerinde bir hareket. Ya da bir hafasonu kaçamağı planlanabilir. (Bu konuda da başka yazılarımız var LINK | İğneada, LINK | Gölcük) Abant, Maşukiye, Ağva, Akçakoca,Yedigöller ülkemiz bu konuda bir cennet mübarek. İkinize orta olacak bir yerde buluşun kavuşun. Sevgililer günü bahane, sevmek şahane!