• ozanakbas

2020'nin Son Bombası: Onaylanmış UFO Görüntüleri

Bir şeyler oluyor gibi yine değil mi?

Birkaç saatte dev bir bilgi kirliliği oluştu bile. Bu nedenle resmî kaynaklardan ve güvenilir basın kanallarından doğru bilgiyi filtreleyerek sunmak istedim size.


UFOlar (unidentified flying object) yani tanımlanamayan uçan nesneler için illa ki uzaylılar diyemeyiz. Aslında adı üstünde. Tanımlanamayan demiş bu insanlar, ne idüğü biraz belirsiz yani.


Peki bu videolar yeni mi düştü? #Pentagon bunları durduk yere mi yayınladı? Bu iki sorunun da cevabı hayır. Yayınlanan 3 kısa videonun üçü de daha önce "sızmıştı" internete. Bunun üzerine de hatrı sayılır bir spekülasyon oluşmuştu. Fakat tabii, internet ortamında özellikle komplo teoricilerinin en sevdiği etkinliklerden biri olarak önünü alamadığımız görsellerle desteklenmiş bilgi kirliliği yüzünden neyin gerçek, neyin kandırmaca, neyin etkileşim tuzağı olduğunu anlamak giderek zorlaşıyor. Her önümüze düşene de inanmamayı öğrendik açıkçası.


Bu daha önce sızan görüntülerin yarattığı dezenformasyonun önüne geçmek için de Pentagon sözcüsü böyle bir deklarasyon yapma ihtiyacı hissettiklerini belirtti. Aslında bu görüntüler 2017 yılında New York Times'da bile yayınlanmış, bakın linki de BU.


"Savunma Bakanlığı, biri Kasım 2004'te, diğeri Ocak 2015'te çekilmiş olan ve biri 2007 diğeri 2017 yıllarında gayriresmî olarak sosyal ağda yayınlanan üç sınıflandırılmamış Donanma videosunun resmî olarak yayınlanmasına izin verdi," demiş Savunma Bakanlığı sözcüsü Susan Gough, geçen Pazartesi günü açıklamada.


Asıl enteresan beyan ise 2004'teki çekime bizzat şahit olan donanma pilotu David Fravor'dan gelmiş:


"Şunu söyleyebilirim, sanırım bu şey dünyadan değildi," diyor David Fravor, 2017 yılında ABC News'e yaptığı açıklamada ve 14 Kasım 2004 günü Kaliforniya kıyılarında rutin bir eğitim görevi sırasında gördüklerini anlatmaya devam ediyor: "Ben deli değilim, içkili değilim. 18 yıl süren uçuş deneyimimle, görebildiğim her şeyi gördüm ve bu hiçbirine yakın bir şey değildi."


Önce bu 3 videoya bir bakalım isterseniz, sonra enteresan birkaç anahtar bilgiyle devam edelim:Videolar, az önce de dediim gibi ilk olarak 2017 yılında yayınlanmış. Videolarda hızlı hareket eden oval objeleri gözlemlemek mümkün. İkinci video'da bir pilot diğerine "Şu şeye bak adamım, dönüyor!" diye bağırıyor.


Bir diğer bilinmesi gereken bilgi, #Pentagon 2019 yılında videoların gerçekliğini kabul etmiş, yalnızca titiz bir gözden geçirme ve herhangi bir hassas bilgi içermediğine emin olma sürecinden sonra, kamuda oluşan gerçek mi, değil mi tartışmalarına son vermek için bu kez kendi resmî kanallarından bizzat yayımlaması bu konuyu gündeme taşıdı aslında tekrar. Yani anlayacağınız, konu yeni bir konu değil.


İlk video, 2004 yılında kaydedilmiş ve bu videoda yaklaşık 12metreye 15metrelik bir objenin su yüzeyinde uçtuğu görüntüleniyor. Diğer iki video ise 2015 yılından.


Senator Harry Reid, konuyla ilgili attığı destek tweet'inde hükümeti daha detaylı bir inceleme yapmaya davet ediyor. Kendisi aynı zamanda 2007 yılında yaptığı çalışmalarla UFO'ların araştırılması için 22 milyon dolarlık bir bütçe toplanmasına yardımcı olmuş.

Bir başka #funfact; #Trump, 2019'da yaptığı açıklamada UFO'lara inanmadığını açıklamıştı.


Yazının başında da dediğim gibi, günün sonunda unutulmamalıdır ki bunlar "tanımlanamayan" nesneler. Ne olduklarını bilmiyoruz. Uzaylı mıdırlar, değil midirler şu an için emin olmanın yolu yok. En azından resmî kanallardan. Dünya üzerinde bir üste yapılan araştırmalar ve çalışmalar konuyla ilgili daha derinine bilgiye sahipse bunu biz bilmiyoruz en azından. NASA'nın elinde bir uzaylı bedeni olduğuna dair bile söylentiler olduğunu düşünürsek, bu konuda şu an insanlık ne aşamada, sorusunun cevabının hayli tartışmalı olduğunu görebiliriz.


Peki, asıl mesele, bunun bir #UFO olup olmaması mı? Yoksa bunlar UFO ise, amaçlarının ne olduğu, ya da insan ırkının buna yönelik neler yapabileceği mi?


Kim bilir?


Biz şimdilik #evdekal'maya devam edelim. ve #umutlakal'maya :)


Kaynaklar: https://abcnews.go.com/Politics/pentagon-declassifies-navy-videos-purportedly-show-ufos/story?id=70364183

https://www.forbes.com/sites/jackbrewster/2020/04/27/heres-why-the-pentagon-officially-released-ufo-video-footage/#6f8a5bb21a6a

https://www.livescience.com/ufos-videos-declassified-navy-release.html

https://www.youtube.com/watch?v=60ZJQ4I7_3M

https://www.wired.com/story/what-is-up-with-those-pentagon-ufo-videos/

18 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör